7 הטעויות הקריטיות שעצמאים עושים שעולים להם ביוקר. ברוכים הבאים לעולם העסקים האמיתי

1. מתמחרים נמוך את המוצרים והשירותים שלהם,בגלל שהם מתחילים,בגלל שאין להם מספיק ביטחון בעצמם או מספיק הערכה עצמית או בגלל שאין להם ניסיון.

כתוצאה מזה הרווחים שלהם נמוכים ומאכזבים שלפעמים לא יאפשרו להם להמשיך ולהחזיק את העסק שלהם ואז הם יאלצו לסגור אותו.

עוד נקודה משמעותית היא כאשר אנחנו מתמחרים נמוך, אנחנו מושכים אלינו את כל הלקוחות ששואבים מאיתנו אנרגיות,לקוחות לא מחויבים,לקוחות שלא לוקחים אחריות מלאה על חייהם,לקוחות שלא בהכרח ימליצו עלינו ולקוחות שהדבר הראשון שלא יצליח
להם ישר הם יבואו להאשים אותנו.

2. צועדים לבד ללא ליווי של מנטור עסקי / יועץ עסקי : כל כך הרבה בעלי עסקים הכרתי בשנה וחצי האחרונות הרבה מבעלי העסקים צועדים לבד בעסק שלהם ללא ליווי עסקי.לעיתים הם נופלים לבורות ועושים טעויות שעולים לה הרבה מאוד כספים.

הם בתוך העסק ולא רואים את העסק ממעוף הציפור וגם אין מי שיעיר את אזור העיוורון שלהם. כתוצאה מזה הם לא מתרוממים הם מרגישים תסכול,מרמור,לחץ גדול להביא כסף הביתה,כאב ועצבנות. בסופו של דבר הם נאלצים לסגור את העסק כי העסק לא מתרומם וההוצאות רק גדולות ואז יכולים גם להיכנס לגרעונות מאוד גדולים.

3. לא מפרישים כסף לפנסיה : כשכירים המעבידים שלנו דואגים להפריש לנו כל חודש
כסף לפנסיה וכעצמאים אנחנו מחויבים להפריש כל חודש כסף לפנסיה. מכיוון שרוב השכירים עסוקים בהישרדות ועל איך לשרוד את החודש הם לא חושבים על הפנסיה

ומה קורה הם נאלצים להסתפק במשכורת נמוכה מביטוח לאומי שלא מספיקה לכלום.
וכמוכן,הם נאלצים לעבוד בגיל הפנסיה שלהם במקום לנוח ולהינות מהחופש שסוף סוף מתאפשר להם.

4. נותנים לפחד משיווק ומכירות לנצח. הרבה בעלי עסקים אמרו לי אין לי בעיה לעבוד ולהצטיין בתחום שלי עם זאת,לא רוצה לא לשווק ולא רוצה למכור. עלינו להבין את המשוואה הפשוטה. אם לא נשווק לא יהיו מכירות. אם לא יהיה מכירות לא יהיו לקוחות ואם אין לקוחות אז אין עסק בכלל ואז מה נחזור להיות שכירים בעבודה שאנחנו לא ממש אוהבים ורוצים אותה. אלא,בעבודה שאנחנו מתפשרים עליה ועל מי שנועדנו להיות.

5. לא לומדים את הנושא החשוב ביותר בעסק מכירות : יש להרבה בעלי עסקים מחסום כשמדובר במכירות. ישנם בעלי עסקים שלא יודעים לדבר על כסף,שעדיין תקועים עם אמונות מגבילות לגבי כסף,לגבי גביית כסף,לגבי העלאת מחירים ויש בעלי עסקים שלא מאמינים בעצמם והם בלי ביטחון עצמי בכלל ולכן הם נותנים שירות חינם או מעזים לגבות סכומים נמוכים ביחס למה שהם נותנים.ובנוסף,אנשי עסקים שלא יודעים למכור

פשוט נשארים תקועים וחיים בהישרדות והם לא מצליחים לסגור את החודש.1

6. מתנהלים ללא הסכמים חתומים / חוזים חתומים
כל התנהלות מול לקוח חייבת להיות מגובה בהסכם / חוזה כתוב וחתום על ידי הלקוח, יש אינספור מקרים של לקוחות שהפרו סיכומים בעל פה ולא שילמו שקל על שעות העבודה של בעל העסק. זה לא נגמר רק בהסדרת תשלום,ישנם דברים נוספים שמאוד חשובים כגון: תנאי השירות והסכמה בכתב של כל מה שהוא כולל בתוכו. כך אין מצב שלקוח משער שהשירות שלכם כולל משהו שהוא לא ובא בטענות לאחר מכן.

7. להניח שהלקוחות כבר יבואו עם הזמן

אתם אולי מצויינים בתחום שלכם,ואפילו כשהייתם שכירים הצטיינתם והתקדמתם במהירות.עם זאת, עכשיו אתם אחראים גם להכניס את העבודה לעסק. אל תשכחו לתכנן איך אתם עושים את זה ולהבין באיזה כלים או אנשי מקצוע אתם צריכים להעזר כדי לשווק את העסק שלכם בצורה הכי נכונה ומדויקת.פירסום פוסטים, פרסום ממומן, כתיבת בלוג, צילום סרטונים, שיתופי פעולה, נטוורקינג, קידום תוכן ,מערכת דיוור והפצה. חשוב להבין שללקוחות לוקח זמן לקנות את השירות שלנו. לקוחות לוקח להם לפעמים חודשים ואפילו שנים עד שהם קונים את השירות שלנו. קודם כל הם צריכים להכיר אותנו,לחבב אותנו,לסמוך עלינו ורק אחר כך הם יקנו מאיתנו את השירות.

אודות נויה

 נויה אור יהב מרצה, יועצת עסקית שמצמיחה בעלי עסקים ועסקים. מובילה לבניית עסק מצליח ומרוויח, מובילה בעלי עסקים להיות אנשי עסקים מותגים מצליחים ומרוויחים. מאמנת אישית ועסקית לקריירה והגשמה, מוציאה אנשים, מרצים ובעלי עסקים לאור עם הסיפור האישי שלהם/ הבשורה שלהם לעולם. הופכת מרצים למותגים. ליווי צמוד אישי ועסקי, מיתוג, שיווק הרצאות ומכירת הרצאות פי 3 

צור קשר

הצטרפו אליי לפייסבוק

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן