תיאור מקרה

אימון אישי : איך עזרתי ל – ר.א להעלות את הערכה העצמית ואת הביטחון העצמי ולצאת מתקיעות מתסכלת וליצור לעצמה זוגיות בריאה ומאושרת.

"רובכם בוודאי מכירים את המשפט המפורסם מי שלא אוהב את עצמו, לא יכול לאהוב את האחר ואין מכשול גדול יותר לאהבה מאשר ההרגשה הפנימית שבעצם אינני ראוי לה.

הערכה עצמית נמוכה: אותה תחושה שאני לא מספיק, תחושה של חוסר בטחון בערכי, תחושה של אשמה או בושה על מי שאני ועל מי שאני לא, העדרה של קבלה עצמית וחוסר אמונה בזכותי לממש את הפוטנציאל שלי ולהיות מאושר.

כיצד הערכה עצמית נמוכה באה לידי ביטוי בחיפוש אחר זוגיות? כאשר אני מוצא את עצמי שוב ושוב בוחר בני זוג שאינם רוצים אותי או שאינם זמינים לי, בין אם באופן קונקרטי (נשואים) או באופן רגשי (לא מעוניינים), ומנגד אני דוחה בני זוג שכן רוצים בקרבתי. מהצד השני, הערכה עצמית נמוכה עלולה לגרום לי להרגיש לא אטרקטיבי ולהסתפק בפשרה הרחוקה מאד ממה שאיחלתי לעצמי רק כדי להיות בקשר כלשהו"(רועי צור).

נשמע מוכר? האם גם אתם מרגישים חסרי ביטחון, חסרי הערכה עצמית ולא ראויים לאהבה או לא ראויים לזוגיות בריאה, מאושרת ומוצלחת ?

כי זה בדיוק הנושא של המאמר החדש שהעליתי לבלוג השראה גדולה לחיים על הדרך שבה עזרתי ל- ר. א לבנות ביטחון עצמי והערכה עצמית ולהיות ראויה לאהבה ולזוגיות מאושרת ובריאה. מוזמנים לקרוא, ליישם וכמובן לשתף.

ר.א היא פקידה בעריה במרכז הארץ בת 45 גרושה עם תאומים בני 20. היא אישה מדהימה, טובת לב, חרוצה, אמינה ואותנטית ובעלת רצון גדול לשפר את חייה. שהיא הגיעה אליי היא הרגישה מתוסכלת, תקועה וחסרת אונים כששאלתי את ר.א מה הביא אותה אליי היא סיפרה לי שהיא הגיע אליי בגלל שאני משמשת לה השראה לחיים והיא מאמינה שאיתי היא תוכל לעשות את השינוי הגדול של חייה.

ר.א בעלת ביטחון עצמי נמוך ובעלת הערכה נמוכה, מתוסכלת בגלל עודף המשקל הניכר שלה, מנהלת קשרים הרסניים עם גברים נשואים ולא פנויים רגשית שכלל לא מתאימים לה ולא מעריכים אותה ולא מעוניינים בה מעבר לקשר שמוביל לסטוץ בלבד. ר.א לא מרגישה שהיא ראויה לאהבה או לזוגיות אמיתית,טובה ומאושרת.

עוד מעט נראה מה בדיוק עשינו כדי לעזור ל ר.א  להעלות את הביטחון ואת הערכה העצמית שלה ואיך עזרנו לה להרגיש ראויה לאהבה ולזוגיות ולהגיע למקום הזה ממקום טוב : מקום של שלמות עצמית, קבלה עצמית, הערכה עצמית גבוהה וכדומה.

דבר ראשון : עצרנו את כל מערכות היחסים ההרסניות שניהלה :

כאשר הגיע ר.א לאימון היא ניהלה קשרים הרסניים שלא הובילו אותה לשום קשר אמיתי והיא הייתה מאוד מתוסכלת והרגישה שהיא סתם מבזבזת את זמנה לחינם. בשלב הראשון עצרנו את כל מערכות היחסים ההרסניות שהיא ניהלה. זה היה צעד מאוד חשוב, כדי לפנות לה שקט נפשי על מנת שתבצע התבוננות על חייה ותבין מה לא מתנהל טוב בחייה. ר.א הרגישה הקלה גדולה וכל באמת יכלה להתרכז ולנתב את כל האנרגיות שלה בגילוי העצמי שלה ולבחון באמת את חייה על הצד הטוב ביותר.

דבר שני : עבדנו על כל המחסומים שהיו לר.א

כלומר : עבדו על האמונות מעכבות והנחות היסוד מוטעות ולא מקדמות על עצמה ובהקשר למונח זוגיות. עברנו ביחד על כל אמונה ופרדיגמה חקרנו אותם לעומק דיברנו על המחירים והרווחים שיש לה מאמונות אילו ובסופו של דבר ניפצנו אותן והחלפנו את האמונות הלא מקדמות באמונות חדשות מקדמות וכמו כן, החלפנו את הנחות היסוד השגויות והמעכבות להנחות יסוד מקדמות.

דבר שלישי : ביצענו התבוננות מקיפה על חייה ובחנו לעומק בעזרת שאלות מקדמות ומעצימות איזה אדם היא רוצה להיות ואיזו זוגיות היא רוצה להכניס לחייה.קידמנו אותה בעזרת השאלות הללו לאיזה אדם היא רוצה להיות ואיזו זוגיות היא רוצה להכניס לחייה. ר.א לקחה על עצמה משימות שהיא ביצעה אותן בהצלחה מרובה והם עזרו לה להיות האדם שהיא רוצה להיות ובהקשר לזוגיות שהיא רוצה להכניס לחייה בעתיד הקרוב.

בשורה התחתונה

ר.א הגיעה אליי לאימון במטרה להעלות את הביטחון העצמי שלה, להעלות את הערך העצמי שלה, ולהעלות את הדימוי שלה בעיניי עצמה שהיא אכן ראויה לאהבה ולזוגיות אמיתית. כמו שיכולתם לראות במאמר, במסגרת האימון הגדרנו מטרות עיקריות לאימון : 1 לעצור את כל מערכות היחסים ההרסניות אשר היא נמצאת בהם ולגלות את עצמה מי היא באמת, התכונות שלה האישיות שלה, דברים שעשתה שהיא גאה בעצמה, חוזקות שלה, לגלות לה את המשאבים, יכולות והכוחות שלה, 2 לעזור לה לנפץ את כל המחסומים שיש לה על עצמה ובהקשר לזוגיות כמו אמונות שגויות והנחות יסוד שלא מקדמות.

3 לבחון לעומק את הבפנים של ר.א ולשאול אותה שאלות מקדמות ומעצימות שקשורות לחייה ולחיי הזוגיות העתידיים שלה.

ר.א קיבלה את כל הכלים להעלאת הערכה העצמית והביטחון עצמי וקיבלה את כל הכלים של איך ליצור זוגיות טובה בחייה ממקום טוב שהגיעה אליו במהלך האימון. ר.א לא הפסיקה לקחת על עצמה משימות שיחזקו את הביטחון והערכה הערכה העצמית שלה ויעזרו לה גם לרדת במשקל.  ההפתעה הגדולה הייתה שלקראת סוף האימון היא התחילה לצאת לדייטים ממקום שהיא מרגישה שהיא ראויה לאהבה, מקום שהיא מכבדת, מעריכה ויודעת בדיוק מה יש לה לתת בזוגיות ומה היא שווה והיה דייט שהצליח לה והיום היא במערכת יחסים עם אותו דייט.

שום מאמר מסוג תיאור מקרה לא יהיה שלם בלי לתת ללקוחה אפשרות לספר על התהליך במילים שלה, ולחלוק עם הקוראים את התרשמותה ותובנותיה.

זכות המילה האחרונה לר.א

נויה בשיא הכנות אחרי האימון איתך אני מרגישה כמו שנולדתי מחדש,אני מרגישה כל כך טוב עם ביטחון עצמי והערכה עצמית גבוהה. הגשמתי את כל המטרות שהצבתי לעצמי ואפילו יותר מכך. נויה את מדהימה ואת מלאך בדמות אישה. תמיד דיברת איתי בגובה עיניים וקיבלת אותי ממקום נקי, ונתת לי להרגיש שאני אדם ייחודי, יצירתי, בעל משאבים וכשלם לאורך כל האימון לא הפסקת לרגע אחד להאמין בי, להאמין ביכולות שלי, לפרגן, להעצים ולעודד אותי. האימון איתך השפיע על הרבה מאוד תחומים בחיי : היום אני הרבה יותר אסרטיבית,אני נאמנה לעצמי, אני שלמה עם עצמי בכל החלטה שאני עושה. נויה היקרה אני מאמינה בך מאוד ואני מאמינה בכל ליבי שאת תגיעי הכי רחוק ושעוד נשמע עליך בעולם.

טיפ קטן צידה לדרך

רוצים גם ליצור לעצמיכם זוגיות מאושרת נכונה ואמיתית. הנה 3 שאלות חשובות ביותר שאתם צריכים לשאול את עצמיכם לפני שאתם יוצרים לעצמיכם זוגיות.

1 אילו תכונות אתם רוצים בבין הזוג / בבת הזוג שלכם, תכונות אילו תפתחו אותם בעצמיכם ?

2 אילו תכונות לא תסבלו אצל בן / בת הזוג 365 יום בשנה ?

3 מהם התכונות שאתם רוצים שיהיו בזוגיות שלכם ?

בשביל ליצור זוגיות טובה ואמיתית ראשית צריך לעבוד על עצמיכם על הפנים שלכם כי אתם צריכים להכיר את עצמיכם לעומק ולקבל את עצמיכם כמו שאתם עם כל היתרונות והחסרונות. זה הבסיס ליצירת זוגיות אמיתית ונכונה.

עכשיו אתם

הראיתי לכם איך הובלתי את ר.א למקום טוב יותר בחייה, מקום בו היא מעריכה את עצמה, מקום בו היא מכבדת את עצמה, מקום בו יש לה ביטחון עצמי גבוה ומקום בו היא באה לזוגיות מתוך מקום של שלמות עצמית, קבלה עצמית והרגשה שהיא באמת ראויה לזוגיות טובה, בריאה, מצמיחה ומפרה. עכשיו תורכם. מה אתם יכולים להוסיף מניסיונכם ? איך אתם הייתם פותרים את הבעיה של חוסר ביטחון עצמי וחוסר הערכה עצמית ויציאה ממערכות יחסים הרסניות ? נשמח אם תשתפו אותנו פה למטה, בתגובות, כדי שכולנו נוכל ללמוד ולצמוח.

הצעד הבא שלכם להצלחה

אהבתם ? שתפו את המאמר עם חברים. גם אתם רוצים לקבל ממני הרבה עצות טובות, השראה והעשרה בנושא : אימון אישי, הגשמה עצמית והגעה לגדולה שלכם ? הקליקו עכשיו על הקישור והורידו את המדריך "7 עקרונות לחיים ללא חרטות"- שבו תוכלו לגלות איך לחיות את החיים שלכם בלבד בעוצמה, באושר עם שמחת חיים, עם מימוש כישרונותיכם, עם הגשמה עצמית והגשמת חלומותיכם ועכשיו אתם יכולים להוריד לגמרי בחינם- מתנה ממני באהבה אליכם.

אודות נויה

 נויה אור יהב מרצה, יועצת עסקית שמצמיחה בעלי עסקים ועסקים. מובילה לבניית עסק מצליח ומרוויח, מובילה בעלי עסקים להיות אנשי עסקים מותגים מצליחים ומרוויחים. מאמנת אישית ועסקית לקריירה והגשמה, מוציאה אנשים, מרצים ובעלי עסקים לאור עם הסיפור האישי שלהם/ הבשורה שלהם לעולם. הופכת מרצים למותגים. ליווי צמוד אישי ועסקי, מיתוג, שיווק הרצאות ומכירת הרצאות פי 3 

צור קשר

הצטרפו אליי לפייסבוק

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן