שאלות ותשובות

לאורך הדרך, נשאלתי שאלות רבות על ידי לקוחות ומתעניינים.
הנה כמה מהן והתשובות עליהן, בתקווה שיהיו לכם לעזר.

מה זה אימון ומה כולל תהליך האימון ?

שאלה מצוינת. אימון הוא הגשמת מטרות דרך בחירות של המתאמן. האימון הוא תהליך קצר וממוקד שמורכב מ 10 פגישות שבועיות אישיות בנות שעה. כל פגישה היא פעם בשבוע בת שעה הפגישות יכולה להיות פגישה פנים מול פנים או פגישה טלפונית. בפגישות האלה אתם המתאמנים יכולים להיות על כל מטרה שברצונכם להשיג ואתם לא יכולים להשיג אותה לבד. בפגישות הללו אתם מקבלים אפשרות לברר לעצמכם היכן אתם נמצאים כיום בתחומי החיים השונים, ולאן אתם רוצים להגיע.
אימון הוא שותפות מלאה בין המתאמן למאמן כאשר המתאמן מביא איתו את הכוחות, היכולות, הרצון, הלקיחת אחריות מלאה על חייו, התמדה, נחישות, והתחייבות לכל אורך התהליך. כל פגישה המתאמן לוקח על עצמו משימות קונקרטיות לביצוע שהוא בוחר, אשר יוצרות התקדמות באימון.
ואני מביאה את עצמי במלוא מובן המילה אני מתחייבת לתת את האימון הכי טוב שאני יכולה, לשמור על סודיות מוחלטת בהקשר לפרטי המתאמן, אני מתחייבת לעודד ולהעצים, לתמוך, להקשיב ולשקף, לאתגר, להכיל, להאמין במתאמנים שלי הרבה יותר מאשר הם מאמינים בעצמם, להאיר ולהעיר להם את הנקודות החשובות שהם לא רואים, להשתמש בכל מיומנויות האימון ובכלים שצברתי כאדם וכמאמנת. ובנוסף, אני מתחייבת להרחיב להם את המודעות העצמית בכל נושא האימון.
האימון מתאים למתאמן או מתאמנת בני 21 ומעלה אחראים רציניים ומחויבים לכל תהליך האימון. האימון מתאים למתאמן או מתאמנת אשר אני לא מכירה היכרות קרובה, ולא ייתכן פוטנציאל לניגוד אינטרסים במידה ואני אאמן אותם.
ראוי לציין שאימון הוא לא טיפול ולא ייעוץ. האימון מכוון תוצאות ובנוי על מעשים בפועל ולא רק על שיחות. האימון כולל היכרות אישית, בניית תמונה מיטבית- חזון, הגדרת מטרות, בניית תוכנית אימון, נקיטת פעולות והשגת תוצאות.
האימון הוא תהליך ממוקד וקצר כדי להשיג תוצאות מרביות לעתיד. האימון לא נועד לעסוק בניתוח והבנת העבר, אלא מתמקד בהגשמת מטרות הקשורות להווה ולעתיד. האימון הוא על פי הגישה של אלפרד אדלר ובעזרת הכלים והמיומנויות שלמדתי בשיטה של אדלר בשילוב לימוד ורכישת כלים עם שינוי מהפכני שעשיתי בחיי. כל מה שנאמר לעיל עוזרים למתאמנים להגיע לתובנות משמעותיות בחייהם וכתוצאה מכך לבצע שינוי משמעותי בחייהם.

על אילו נושאים אפשר להתאמן באימון?

שאלה מעולה. הנושאים לדוגמא שאפשר להתאמן עליהם באימון הם כדלקמן : בניית ביטחון עצמי, העלאת הערכה עצמית, כל נושא אשר מעסיק את המתאמן אפשר להתאמן עליו, בחירה במסלול קריירה, יצירת זוגיות טובה וראויה, שיפור הזוגיות הקיימת, גילוי החזון והייעוד בחיים, אורח חיים בריא, הגשמת חלום, הגשמה עצמית, התקדמות בקריירה, שיווק עצמי, שיווק העסק הקיים, התמודדות עם מחלה, התמודדות עם שינוי, ביצוע של שינוי בחיים, משברים, אסרטיביות, ביצוע של שינוי מקצועי, שיפור מערכות יחסים, התפתחות אישית, אימון על עשיית דבר חדש אותו לא עשיתם מעולם ועוד…

איך אדע אם אימון אישי מתאים לי?

שאלה מעולה. בשביל לענות על התשובה הזאת עליכם להפנות את השאלה לעצמכם – האם אתם מוכנים לקחת אחריות מלאה על חייכם ? האם אתם רוצים לעשות שינוי בחייכם והאם אתה מוכנים לשלם את המחיר הכרוך בשינוי שאתם תעשו ? .האם אתה מוכנים להתחייב התחייבות מלאה קודם כל כלפי עצמכם ואחר כך כלפיי לכל אורך האימון ?

האם יש אנשים שאימון אישי לא מתאים להם?

שאלה מצוינת. אכן אימון אישי אינו מתאים לכל אחד. אימון אישי אינו מתאים לאנשים אשר מרגישים בנוח במקום בו הם נמצאים ואינם מעוניינים לעשות שינוי ולבצע אתגרים בחייהם. אימון אישי לא מתאים לאנשים שלא רוצים לקחת אחריות מלאה על חייהם ואנשים שלא מעוניינים לבצע פעולות כי אימון מבוסס על ביצוע פעולות. בנוסף, אימון לא מתאים לאנשים אשר נמצאים במצב של דיכאון, חרדה או שיש להם תסמונות נפשיות אחרות עליהם לפנות ישירות לטיפול נפשי אצל מומחים שהוסמכו לכך כמו פסיכולוג או פסיכיאטר.

איך יודעים אם האימון הצליח?

שאלה מצוינת. אימון הוא תהליך שמתחיל ממצב של לקיחת אחריות של המתאמנים על חייו ועל עתידו אם אתם מרגישים שאתם לא מוכנים לקחת אחריות מלאה על חייכם מאמן אישי לא יוכל לעזור לכם. אימון אישי יכול להיכשל במידה והפסקתם לעמוד בהתחייבות שלכם לבצע שינוי.

האם בתהליך האימון יש שמירה מלאה על הסודיות?

שאלה מעולה בהחלט כל דבר שנאמר במסגרת הפגישות נשמר בסודיות כולל הפרטים המלאים של המתאמנים. המתאמנים חושפים בפני המאמן דברים מאוד אינטימיים על חייהם ולכן המאמן מחויב לשמירה על סודיות. חשוב מאוד לציין שדברים שנאמרים באימון עצמו אינם מועברים לאף גוף או מוסד.
בנוסף, מאמנים אישיים במיוחד בתחילת דרכם המקצועית נעזרים לעיתים קרובות במאמן מנוסה יותר אשר משמש להם כמדריך במצבים מורכבים של האימון גם המאמן המנוסה מחויב בסודיות מלאה של פרטי המתאמנים שהוא דן עליהם עם המאמן.

מה יצא לנו מהאימון איתך?

שאלה מעולה אז מה באמת יצא לכם מהאימון איתי: אנושיות רבה מצדי והגעה שלי ממקום נקי ללא ביקורתיות וללא שיפוטיות, אינטליגנציה רגשית גבוהה, הכלה גדולה, אכפתיות ורגישות, זמינות גבוהה שלי, מקצועיות ויחס אישי לכל מתאמן לכל אורך התהליך בגובה עיניים, הגשמת חלום שלכם או כל רצון אמיתי שלכם, העלאת הביטחון העצמי והערכה העצמית, הבאה לידי מימוש של הכישרונות שלכם והפוטנציאל שלכם, הגעה למקוממות מוארים וטובים בחייכם בדרך הכי נכונה והכי מדויקת לכם. כל מטרה שתבחרו מכל תחום החיים כל תחומי החיים יקבלו תפנית ויעלו גם כלפי מעלה.