התפתחות אישית: 3 טעויות קריטיות שאנשים עושים ומתחרטים עליהן בסוף חייהם (ומה לעשות במקום)

רובין שארמה אחד ההוגים הראשונים במעלה בתחום המנהיגות, הגילוי העצמי והשינוי האישי אומר ש"גם החיים הארוכים ביותר קצרים להדהים כאשר מודדים אותם באמת המידה של הנצח… במשך החיים אנחנו שוכחים מה שהכי חשוב…  ולעתים, כאשר נתעורר, יהיה מאוחר מדי…". ובאמת, אנשים רבים חיים לא את החיים שהם רוצים לחיות. הם לא הולכים עם האמת שלהם, הם לא מעזים לבטא את מה שהם מרגישים והם חיים בלי לחלום ובלי לשאוף אל פסגת האוורסט של עצמם. נשמע מוכר? האם גם אתם מתחרטים על מה שלא עשיתם בחייכם? האם גם אתם חיים את החיים שאנשים אחרים רוצים שתחיו ולא את החיים שהייתם רוצים לחיות? על 3 טעויות קריטיות שאנשים רבים עושים ומתחרטים עליהן בסוף חייהם – במאמר שלפניכם. מוזמנים לקרוא, ליישם ולשתף.

כמו שכבר הבנתם, אנשים רבים עוברים את החיים בלי לשאוף, בלי לחלום ובעיקר, בלי להגשים – בין שמדובר בהחלטה נקודתית ולא חשובה לכאורה, ובין שמדובר במערכת בין אישית מוטעית של שנות חיים. חלק גדול מהם יתחרטו על ההחמצה בסוף חייהם, אולם ייאלצו להישאר עם תחושת ההחמצה, בגלל 3 טעויות קריטיות שעשו לאורך שנות חייהם.

טעות קריטית מס' 1: לפחד להיות שונים מאחרים

הטעות הראשונה שהרבה מאוד אנשים עושים היא, שהם מנסים להתאים את עצמם לאחרים ולהידמות להם ככל הניתן, כך שבסופו של יום הם מוצאים את עצמם חיים את החיים של האנשים האחרים ולא את החיים שלהם. וזאת טעות מאוד גדולה שעלולה לעלות להם ביוקר, מפני שבפועל הם חיים בבינוניות, במקום לשאוף ולמצוא את הייעוד שלהם ולהביא ברכה לעולם.

אז מה צריך לעשות?

הפתרון מאוד פשוט: לעזוב את הזרם ולשחות בקצב שלכם ובכיוון שאליו אתם שואפים.

  • בתור התחלה, גלו מי אתם באמת, היו נאמנים לעצמכם ופעלו על פי הערכים החשובים לכם
  • אל תתנו לאף אחד להסיט אתכם מהמסלול שקבעתם לעצמכם.

קחו בחשבון שיהיו בדרך גם אנשים שיבקרו אתכם. התעלמו והמשיכו בדרך שלכם. רק כך תוכלו לפרוץ קדימה ולחיות חיים של תשוקה והגשמה עצמית.

הטעות הראשונה היא כלום לעומת הטעות השנייה!

טעות קריטית מס' 2: לפחד ממה שאומרים אחרים

הטעות השנייה של רוב האנשים היא שבאופן קבוע הם מדחיקים את הרגשות האמיתיים שלהם, כדי לחיות בשלום עם אחרים. וזאת טעות שעלולה להם ביוקר, מפני שכתוצאה מההדחקה המתמשכת של הרגשות האמיתיים, הם מרגישים תסכול, מרירות וטינה, וחווים חוסר איזון בין הגוף לנפש, המוביל לא אחת למצב חולי.

אז מה צריך לעשות?

לדבר. להגיב. לא להשאיר את התסכול בבטן. להיות נאמנים לערכים שלכם ולאמת שלכם ולפעול לפיהם.

  • במקום "לאכול" את הלב, היו גלויי לב ואמרו לאחרים את דעתכם, גם אינה נעימה.
  • אל תסתירו את האמת, כי האמת שלכם היא פתח לחיבור עם אנשים שיתחברו אליכם, שיעריכו אתכם ושיקשיבו לכם. למלים שאתם אומרים יש הרבה מאוד כוח. אל תוותרו עליו רק בגלל החשש מביקורת או שיפוטיות של אחרים.

שום מאמר בנושא הטעויות שאנשים עושים ומתחרטים עליהן בסוף חייהם לא יהיה שלם בלי לדבר על טעות מספר 3, שהיא הגדולה מכולן.

טעות קריטית מס' 3: להיתקע במערכת יחסים פוגעת

הטעות השלישית שגורמת להרבה מאוד אנשים לפספס את החיים בגדול ולהגיע לסוף חייהם עם חרטות גדולות היא, להישאר במערכת יחסים ללא אהבה, בגלל שיקולים של כסף, נוחות, ילדים, או החשש להיות לבד. וזאת טעות גדולה מאוד שעלולה לעלות להם ביוקר רב, מפני שאין בדידות גדולה יותר ממערכת זוגית ללא אהבה ואושר, ולתחושת הבדידות והפספוס הזאת יש מחיר מאוד כבד – נפשית ובריאותית.

אז מה צריך לעשות?

לקבל החלטה אמיצה ולקחת אחריות על תוצאותיה, גם אם יש לה תג מחיר של ירידה ברמת החיים, חזרה לשוק הפנויים-פנויות או התמודדות עם מצבים לא נעימים.

  • הגדירו את התכונות שבשום אופן לא תרצו בסביבתכם, והרחיקו מעליכם בני זוג כאלה.
  • הרשו לעצמכם לכבד את עצמכם, מפני שרק אם תעריכו את עצמכם, תמשכו לחייכם בני זוג ראויים

שחררו אנשים שפוגעים בכם, שלא מאמינים בכם, ושלא נותנים לכם להיות מי שאתם באמת, גם במחיר הזוגיות. כי אם הזוגיות הזאת פוגעת בכם – היא לא שווה את זה.

בסופו של עניין:

במחקר שערכה ברוני וויר – אחות שטיפלה שנים רבות בחולים סופניים, נמצא דפוס של חרטה על הפספוס וההחמצה של שנות חייהם. 5 החרטות שעלו במחקר היו החרטה על שלא חיו את החיים שרצו, על החמצה בגלל עבודה קשה, על הפחד לבטא את רגשותיהם, על ניתוק הקשרים עם החברים ועל הוויתור על האושר.

כמו שיכולתם ללמוד מהמאמר, לא חייבים לגעת במוות כדי להגיע לתובנות שישנו את פני הדברים ויאפשרו לכם לחיות חיים של מימוש והגשמת חלומות. אתם ורק אתם יכולים לבחור איך ברצונכם לחיות את חייכם. לבחור בדרך שלכם, להגיד את האמת שלכם ולמצוא את האהבה והאושר שנועדו לכם. רק כך תחיו את החיים במלוא עוצמתם וללא חרטות.

עכשיו תורכם

עד עכשיו הצגתי בפניכם 3 טעויות שאנשים עושים בחייהם, ומתחרטים עליהן בערוב ימיהם. עכשיו הבמה כולה שלכם. מה תוכלו להוסיף מניסיונכם? איזו טעות הייתם מוסיפים מעבר ל-3 הטעויות שהצגתי במאמר? אנא, שתפו אותנו בידע ובתובנות שלכם פה למטה, בתגובות.

הצעד הבא שלכם לחיים ללא חרטות

אהבתם? שתפו את המאמר עם החברים. רוצים לקבל ממני עוד מידע, טיפים מועילים ועצות טובות לשיפור איכות החיים? במיוחד בשבילכם כתבתי את מדריך בזק ובו 7 העקרונות לחיים ללא חרטות שיעזרו לכם לחיות את החיים שלכם בעוצמה ובתשוקה. הקליקו עכשיו על הקישור והורידו המדריך – במתנה ממני ולגמרי בחינם.

אודות נויה

 נויה אור יהב מרצה, יועצת עסקית שמצמיחה בעלי עסקים ועסקים. מובילה לבניית עסק מצליח ומרוויח, מובילה בעלי עסקים להיות אנשי עסקים מותגים מצליחים ומרוויחים. מאמנת אישית ועסקית לקריירה והגשמה, מוציאה אנשים, מרצים ובעלי עסקים לאור עם הסיפור האישי שלהם/ הבשורה שלהם לעולם. הופכת מרצים למותגים. ליווי צמוד אישי ועסקי, מיתוג, שיווק הרצאות ומכירת הרצאות פי 3 

צור קשר

הצטרפו אליי לפייסבוק

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן